Dziś jest: sobota, 16-01-2021
Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z trójką dzieci, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Od 16 czerwca 2014r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Krapkowicach przyjmuje wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny. Sprawdź pod poniższym linkiem komu przysługują Karty Dużej Rodziny:

https://www.gov.pl/web/rodzina/komu-przysluguje-kdr

Od 1 stycznia 2019 r. Karta Dużej Rodziny przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku(Karty w tym drugim przypadku przysługują zazwyczaj tylko samym rodzicom, nawet jeśli na chwilę obecna posiadają oni aż do dwójki dzieci spełniających kryteria ustawowe, gdyż aby te dzieci mogły otrzymać KDR, wymagana jest na dzień dzisiejszy tak jak i w latach uprzednich nadal - trójka dzieci będąca obecnie na utrzymaniu rodziców i jednocześnie spełniająca wymagania wiekowe, czyli będąca do 18 roku życia, bądź ucząca się do 25 roku życia).


Wyszukiwarka partnerów Karty Dużej Rodziny na terenie całej Polski:
https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr

Wnioski wraz z załącznikami można składać po czym zamówione Karty również osobiście odebrać w siedzibie tut. OPS w Leśnicy ul. 1 Maja 9, pokój nr 10. W sprawie uzyskania informacji o KDR prosimy o kontakt pod nr tel.
77 404 83 54.

PDFDSR_Wniosek_o_przyznanie_Karty_Dużej_Rodziny_lub_wydanie_duplikatu_2019.pdf
PDFzkdr-03-oswiadczenie-dotyczace-wladzy-rodzicielskiej.pdf